Taking too long? Close loading screen.

ماهی شور

 

شنبه بازار انزلی :

قدمت این بازار به بیش از ۷۰ سال پیش بازمی گردد. این بازار در مرکز شهر انزلی در خیابان میرزاکوچک خان برپا می ‌گردد و از گذشته‌های دور از روستاهای اطراف انزلی و سایر شهرهای از شهرهای دور و نزدیک گیلان، تولیدات خود را اعم از میوه و سبزی و صیفی تا حصیر و زنبیل و رب انار و زیتون و مرغ و خروس و دست بافته‌های زیبای پشمین را به این بازار می‌ آوردند.

شنبه بازار بندرانزلی
بازار هفتگی سنتی انزلی یا شنبه بازار را می‌توان نمایشگاهی از تولیدات روستایی و فرهنگ بومی منطقه برای مسافران نوروزی دانست. از ساعات نخستین روز شنبه فروشندگان که از انزلی و روستاها و شهرهای مختلف استان گیلان می ‌آیند، بساط خود را گسترده و به لهجه‌های محلی گیلکی به تبلیغ اجناس خود مشغول می‌شوند.
ماهی، طیور، زیتون، سبزیجات و صیفی جات، ترشی‌های محلی، برنج، کلوخ نمک، روناس (نوعی رنگ گیاهی برای رنگین ساختن ماهی شور)، گردو، پنیر محلی معروف به سیاه‌مزگی، کره ماسال، آبغوره، کدوی محلی، سیر و فلفل محلی، ماهی شور و دودی، مغز حلوا (سوهان کنجدی)، ادوات ماهی‌گیری از جمله تولیدات روستایی است که در این بازار به فروش می ‌رسد.

بازار ساحلی (آسیای میانه) بندر انزلی :

در جاده انزلی به رضوانشهر قبل از هتل سپید کنار قرار دارد. این بازار درضلع شمالی جاده و در ساحل دریا قرار دارد. بازار در محوطه محصور به صورت دکه احداث شده و اجناس آرایشی و پوشیدنی عرضه می گردد
یکی از زیبا ترین جاذبه‌های گردشگری و توریستی شهر انزلی است. این بازار در کنار ساحل زیبای بندر انزلی ساخته شده و دارای نمای واقعا زیبایی است. این بازار یکی از پر رفت و آمد ترین بازارهای شهرستان انزلی است. تنوع در قرفه ‌های این بازار دست شما را برای خرید باز می ‌گذارد. یکی از مزیت ‌های این بازار وجود پارکینگ اختصاصی به طول ۲ کیلومتر است.

کپورچال : دوشنبه بازار انزلی

کپور چال در ۲۱ کیلومتری غرب بندر انزلی و کنار راه آسفالته انزلی – آستارا قرار دارد. مرکز دهستان چهار فریضه از بخش مرکزی شهرستان بندر انزلی است. کپورچال در میان بازارهای هفتگی پر رونق بندر انزلی و رضوانشهر قرار گرفته است و می تواند روستاهای پیرامون خود را به طرف خویش جذب نماید. بیشتر مشتریان این بازار را ساکنان آبکنار، سنگاچین و روستاهای اطراف تشکیل می دهند. کپورچال را می توان شهر ماهی نام نهاد زیرا در شمال آن صیادان به صید ماهی دریا اشتغال دارند و در زمین های جنوب آن استخرهای پرورش ماهی هزاران ماهی را پرورش می دهند.

بازار کاسپین انزلی :

بازار کاسپین انزلی

بازار کاسپین یکی از بزرگترین بازارها در بندر انزلی است و در مجاورت بازار پردیس قرار دارد. این بازار از لحاظ موقعیت در یکی از بهترین مکان‌های شهر بنا شده‌ است. در این بازار نیز اجناس متنوع به خصوص پوشیدنی و تزیینی عرضه می‌شود. در کنار بازار پارکینگ، اغذیه فروشی ومغازه های خدمات رسانی به مسافرین و خریداران وجود دارد. نزدیکی این بازار به شهر و همچنین خیابان پاسداران، این بازار را به یکی از هدف ‌های مسافرین در روزهای تعطیل تبدیل نموده ‌است. این بازار دارای پارکینگ اختصاصی نیز می ‌باشد. همچنین این بازار در نزدیکی بازار روسی فروشان انزلی ( پردیس ) قرار دارد.

بازار پردیس انزلی :

بازار پردیس بعد از میدان انزلی به سمت سنگاچین در خیابان مطهری، ابتدای خیابان ورزش قرار دارد. بازار در پاساژ تودرتو تشکیل می‌شود و عمدتاً اجناس پوشیدنی و تزیینی عرضه می گردد به عبارتی این بازار محل فروش صنایع دستی – پوشاک و… می ‌باشد. اکثر اجناس موجود در این بازار اجناس روسی می ‌باشد. این بازار یکی از بازارهای شلوغ انزلی است. فروش اجناس به روز با قیمت مناسب از دلایل شلوغی این بازار است.

بازار گیلار انزلی :

بازار گیلار انزلی در ورودی انزلی بعد از طالب آباد و جنب دانشگاه آزاد قرار دارد. این بازار در مساحت زیاد و در سه بازار سرپوشیده به صورت دکه های به هم متصل و مسقف احداث شده است. پارکینگ، غذا خوری، پارک کودک کوچک و سایر امکانات رفاهی برخوردار است. در این بازار محصولات متنوع از پوشاک تا تزیینی و آرایشی و لوازم لوکس منزل عرضه می‌شود. بیشتر کالاهای ارائه شده در این بازار از اجناس ترک و روس می‌ باشد.

بازار سپه انزلی :

یکی دیگر از بازارهای انزلی بازار سپه است که در میدان امام خمینی، خیابان ابوذر غفاری (خیابان سپه) قرار دارد.

بازار ماهی انزلی :

بازار ماهی انزلی

بازار ماهی انزلی در زیر پل انزلی گرچه به شکل سنتی و نیازمند بهسازی است ولی با توجه به عرضه ماهی تازه از محل های مراجعه گردشگران برای تهیه انواع ماهی بشمار می‌رود. اگر بوی تند ماهی و دیدن خون ماهی موجب آزار شماست دیدن بازار ماهی را به شما پیشنهاد نمی کنیم
بازارهای سپه انزلی، گیلار انزلی، کاسپین انزلی، پردیس انزلی و بازار آسیای میانه انزلی، شنبه بازار انزلی محل مناسبی است که گردشگران بویژه بانوان علاقمند به خرید می توانند اجناس زیبا و متناسب با روز را از آنجا تهیه کنند.

 

هتل دلفین بندر انزلی .