Taking too long? Close loading screen.

لیلا کوه – راهنمای گردشگری هتل دلفین بندر انزلی

لیلا کوه منطقه و محلی در جنوب غرب لنگرود و یکی از مناطق گردشگری این شهرستان می‌باشد و به خاطر وجود قهوه خانه و قلیان سراهای متعدد در مسیر و کوهپایه ها، لیلاکوه امروزه تبدیل به قطب قلیان سرای استان گیلان شده است.
از میدان فرمانداری لنگرود تا میدان لیلا کوه حدود ۳ کیلومتر جاده آسفالته بوده که این جاده به سمت روستای پرشکوه و بعد از آن به بخش کومله می‌رسد.
یک جاده خاکی که از میان باغ‌های سرسبز چای می‌گذرد، میدان لیلا کوه را به خط الراس عطا کوه می‌رساند. در این جاده در فصل برداشت چای ماشین‌های مخصوص دو دیفرانسیل می‌توانند تردد کنند. با یک ساعت پیاده روی در این جاده می‌توان به خط الراس عطاکوه رسید و با نیم ساعت پیاده روی در مسیر پاکوب خط الراس که از میان باغ‌های چای و جنگل می‌گذرد، میتوان به قله عطا کوه رسید.
قله عطا کوه به ارتفاع تقریبی ۷۰۰ متر  از سطح دریا مرتفع ترین قله منطقه لنگرود و لاهیجان میباشد که از شمال شرق به شهرستان لنگرود و از شمال غرب به شهرستان لاهیجان مشرف می‌باشد.
بر روی این قله دکل‌های مخابراتی رادیو تلوزیون و مخابرات قرار دارد که به همین علت اهالی منطقه و بومیها این قله را دکل می‌نامند. برای صعود به قله مسیرهای متعددی از لنگرود در دسترس است که معروفترین و عمومی ترین آن جاده لیلاکوه و از میدان لیلا کوه می‌باشد.